Siedem Boskich zalet naturalnego miodu

Miód to nie tylko składnik deserów czy słodzik do herbaty. Nieprzetworzony miód to w rzeczywistości skoncentrowany nektar kwiatów, który posiada wyjątkowe, zaczerpnięte z samej natury właściwości.

1. WŁAŚCIWOŚCI ANTYBAKTERYJNE I PRZECIWUTLENIAJĄCE
Miód naturalnie zawiera przeciwutleniacze, enzymy, minerały, aminokwasy i szeroką gamę witamin. Posiada właściwości antyoksydacyjne i antybakteryjne. Stosowany jest miejscowo do leczenia ran, zadrapań, owrzodzeń skóry, oparzeń.

2. WALKA Z ALERGIĄ
Przed oraz w trakcie sezonu alergicznego, wskazane jest codzienne spożywanie kilku łyżeczek lokalnego, nieprzetworzonego miodu, aby ułatwić zapobieganie objawom alergii. Miejscowy miód zawiera bowiem wyzwalacze, takie jak niewielkie ilości określonych występujących w regionie pyłków, na które dana osoba może być uczulona.

3. NIEWIELKI POZIOM CUKRU WE KRWI
Mimo tego, że miód jest niezaprzeczalnym źródłem cukru, jest to cukier prosty, składa się on bowiem z dwóch cukrów prostych: glukozy i fruktozy. Nie można go dalej rozłożyć, dlatego stopniowo wchłaniany jest do krwiobiegu, nie powodując podrażnień układu pokarmowego ani znaczącego wzrostu poziomu cukru we krwi.


4. ENERGIA DLA SPORTOWCÓW
Miód to naturalne źródło energii. Wpływa odmładzająco na ciało, wspomaga budowę silnych mięśni, wyostrza umysł. Miód jest preferowany przez sportowców ze względu na jego właściwości anaboliczne. Jest on dobrym i zrównoważonym źródłem energii. Wspomaga regenerację mięśni po treningu i produkcję glikogenu.

5. SPALANIE TŁUSZCZU
Łyżeczka miodu przed snem przyspiesza spalanie tłuszczu w organizmie. Miód zawiera fruktozę i glukozę w proporcji 1:1, co powoduje, że jest on najbardziej optymalnym pokarmem, którym można zasilić organizmu w czasie snu. Równoważy poziom cukru we krwi i umożliwia spalanie tłuszczu.

6. ZWALCZANIE PRZEZIĘBIENIA
Spożywanie miodu jest uważane za bezpieczną i skuteczną metodę naturalnego leczenia kaszlu oraz łagodzenia bólu gardła.


7. DŁUGI TERMIN WAŻNOŚCI
Nieprzetworzony miód bez dodatków może przetrwać wieki, jeśli jest przechowywany w prawidłowy sposób. Ważne jest, aby do słoika z czystym miodem nie dostały się np. dodatki innych produktów takich jak masło, zaburzając jego skład i powodując fermentację. Swoją trwałość miód zawdzięcza nadtlenkowi wodoru, będącego wynikiem utlenienia glukozy do kwasu glukonowego. Proces ten zachodzi dzięki enzymowi występujęcemu w ślinie pszczół. Miód jest również koncerwowany przez flawonoidy, będące związkami o właściwościach antybakteryjnych i grzybobójczych.

Niezależnie więc od tego, czy zostanie spożyty na kanapce, wypity z herbatą, czy nałożony na oparzenia, nieprzetworzony miód jest cennym produktem do przechowywania w spiżarni, jak i w domowej apteczce.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.